Rekonwersja inwestycją w siebie.

Żołnierzerz zawodowy, do pewnego etapu służby, nie myśli o emeryturze i ewentualnym zajęciu, które będzie przynosiło dodatkowe środki finasowe ponad emeryturę wojskową. W moim przypadku, pierwsze przemyślenia dotyczące funkcjonowania na tak zwanej „emce” (emeryturze wojskowej), przyszły mniej więcej po przekroczeniu magicznej liczby 15 lat zawodowej służby wojskowej.

Zacząłem się zastanawiać czym mogę zajmować się po wyjściu z wojska. Przemyślenia dotyczyły wówczas obszaru sportowego, ponieważ miałem wykształcenie związane z ukończeniem Akademii Wychowania Fizycznego i uprawnienia instruktorskie z różnych dziedzin sportu.

Dodatkowo z uwagi na moje ówczesne stanowisko służbowe  byłem kierowany na szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe z zakresu wychowania fizycznego.

Wiele się jednak zmieniło i składając wypowiedzenie stosunku zawodowej służby wojskowej, nie myślałem o pracy w branży sportowej.

Drogę do nowych kwalifikacji i umiejętności umożliwiła mi pomoc rekonwersyjna, z której mogą korzystać uprawnieni na podstawie Ustawy o obronie Ojczyzny.

Przekwalifikowanie zawodowe jest to najczęściej wybierana przez uprawnionych forma pomocy rekonwersyjnej.

Najczęściej realizowane przez uprawnionych do rekonwersji kursy to szkolenia na prawa jazdy, studia i kursy języków obcych.

Przysługujące fundusze w ramach przekwalifikowania zawodowego zainwestowałem w rozwój samego siebie, własne kompetencje i umiejętności.

Osobiście w ramach przysługujących uprawnionym funduszy na przekwalifikowanie zawodowe, wybrałem rozwój zupełnie nowych kwalifikacji.

Mój wybór padł na kursy związane z zarządzaniem nieruchomościami, kursy stolarstwa i mechanika rowerowego.

Zdobyta wiedza przydaje mi się na co dzień zarówno podczas zawodowych i hobbystycznych projektów.

Twój rozwój może wyglądać podobnie lub zupełnie inaczej.

Możesz wykorzystać przysługujące Ci fundusze na doskonalenie i kontynuację specjalizacji, realizowanej w służbie wojskowej.

Zdobycie preferowanego stanowiska pracy w środowisku cywilnym, może być łatwiejsze, jeżeli dobrze wybierzesz stanowisko praktyki zawodowej.

Będąc kierowcą w służbie wojskowej rozważ realizację praktyki zawodowej w firmie transportowej. Nie jest wykluczone, że Twoje cechy charakteryzujące żołnierza takie jak samodyscyplina, punktualność i organizacja pracy, pomogą w zatrudnieniu w firmie, która przyjęła Cię na praktykę.

Inwestowanie w siebie robi różnicę w naszym życiu, nastroju i zdolności do osiągania jak najlepszych wyników.

Stopień, w jakim inwestujemy w siebie, kształtuje również opinię na nasz temat.

Nie zwlekaj wykorzystaj możliwości, które daje Ci pomoc rekonwersyjna.

Krótki przepis dotyczący planowania wykorzystania pomocy rekonwersyjnej:

  • Będąc w służbie, przemyśl na długo przed odejściem, jak funkcjonować w środowisku cywilnym.
  • Skorzystaj z doradztwa zawodowego.
  • Wybierz ukierunkowane na przyszłe zajęcie praktyki zawodowe.
  • Wykorzystaj fundusze na przekwalifikowanie zawodowe, które możesz rozpocząc będąc jeszcze żołnierzem zawodowym.

Powodzenia!

JR